czwartek, 4 maja 2017

Aktualności

Już dłuższy czas nie dzieliliśmy się nowościami -trochę się nazbierało, zarówno dobre jak i złe wydarzenia. Przy okazji przepraszam za utrudniony kontakt. Niewiele czasu spędzam ostatnio przy komputerze, w związku z tym w najbliższym czasie najlepiej do mnie dzwonić.

Miot H z 25 marca ma się dobrze :) Jeżyki chętnie opuszczają mamę, coraz więcej czasu spędzają na rękach, ze smakiem jedzą stały pokarm. Trzej chłopcy są wolni, można rezerwować.

22 kwietnia na świat przyszły tenreki mniejsze. Niestety Nasze szczęście nie trwało zbyt długo, ponieważ pojawiły się komplikacje porodowe u Eureki. Doszło do zatrzymania płodów, nie zdążyliśmy wykonać cesarskiego cięcia, Eureka odeszła za tęczowy most... Zostaliśmy z trzema maluszkami i podjęliśmy próbę odkarmienia maluchów.
Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki za maluszki i wierzyli we mnie! Nie przestawajcie :)
Małe łobuzy mają się dobrze, próbują już zupek dla niemowląt, biegają po terrarium i rosną z każdym dniem. Nadal wymagają karmienia mlekiem i masowania brzuszków, ale każdy nawet maleńki postęp cieszy Nas niesamowicie. Jesteśmy pełni nadziei, że nic złego się już nie wydarzy, a tenreczki dożyją sędziwego wieku.

28 kwietnia Iskierka (Tamiops swinhoei) wydała na świat potomstwo. Wybrała dla siebie najlepsze miejsce na poród, ale najmniej dostępne dla Nas, w związku z tym nie mamy wglądu do tego co dzieje się w gnieździe. Słyszymy piski, Iskierka większość czasu spędza z dziećmi, wygląda na to, że wszystko jest w porządku :) Nie wiemy tylko ile jest maluszków, bo musielibyśmy zniszczyć całą konstrukcję gniazda, żeby cokolwiek zobaczyć. Na razie wypatrujemy, wyczekujemy, może w końcu wiewióreczki pokażą się w bliższej okolicy wejścia do domku i uda się je policzyć :)

30 kwietnia Freja urodziła małe jeżątka. Tatą został Quest. To pierwszy miot Freji, ale jeżowa mama spisuje się idealnie. Doskonale radzi sobie z dziećmi i nie protestuje kiedy zaglądamy do gniazda :) Wszystkie maluszki z Miotu I są wolne.

2 maja na świat przyszedł mały tenrek -jedynak. Rodzicami zostali Euforia i Gizmo. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TWÓJ KOMENTARZ ZOSTANIE OPUBLIKOWANY PO AKCEPTACJI MODERATORA.
Proszę o staranne i poprawne pisanie. Komentarze pisane niedbale, nieczytelne, z rażącymi błędami nie będą publikowane.