Kontakt

Hodowla mieści się w okolicach miejscowości Jasło (woj. podkarpackie).
 
Możesz się ze mną skontaktować:

 • poprzez formularz kontaktowy 
 • e-mail:
igielnik@interia.pl
lub
drzewiorki@interia.pl
 •  telefonicznie
Paulina +48 794-977-367
 

7 komentarzy:

 1. Witam prosze o pomoc
  posiadam wiewiorki syberyjskie ktore traca siersc
  weterynarz stwierdził,że ma to podłorze grzybicze i dal do pryskania plyn fungiderm czy jest jakies lekarstwo doustne ktore by pomoglo w zatrzymaniu tej choroby

  OdpowiedzUsuń
 2. Wypadanie sierści nie musi być spowodowane grzybicą, choć jest ona bardzo prawdopodobna. Przyczyn utraty futra oprócz grzybicy może być sporo: pasożyty, niedobory witamin/minerałów, zaburzenia hormonalne, alergia.

  Według mnie dobrze byłoby zbadać kał na obecność pasożytów i odrobaczyć wiewiórkę lekiem przeciwko wykrytym pasożytom lub odrobaczyć lekiem o szerokim spektrum działania -nawet jeśli w badaniu nic nie wyjdzie, ponieważ badania często wychodzą fałszywie ujemnie. Przy okazji warto pobrać zeskrobiny i upewnić się, że mamy do czynienia z grzybicą i dobrać lek.

  Bezpieczne leki to środki do użytku zewnętrznego (maść, płyn), ponieważ grzybicę leczy się bardzo długo i podawanie leków doustnie obciążałoby nadmiernie organizm (m.in można w ten sposób uszkodzić wątrobę). Jeśli potwierdzi się, że wiewiórki chorują na grzybicę to należy nastawić się na częstsze lub rzadsze nawroty objawów, szczególnie podczas osłabienia organizmu, dlatego ważna jest dobra suplementacja diety.

  Jeśli posiada Pani więcej wiewiórek i niektóre są zdrowe to należy je rozdzielić, bo być może jeszcze się nie zaraziły. Najlepsze efekty dałoby rozdzielenie do osobnych klatek wszystkich wiewiórek, żeby nie zarażały się wzajemnie wtórnie. Trzeba dbać o czystość w klatkach i częściej bardzo dokładnie sprzątać. Przy wszelkich kontaktach z chorymi wiewiórkami należy zachować szczególną higienę, ponieważ grzybica to jedna z nielicznych chorób, którymi łatwo zarazić się od zwierząt, lub zarazić nią zwierzęta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. Niedawno odszedł mój burunduk Staszek, naprawdę zakochałem się w tych zwierzakach, dlatego też chciałem spytać czy dostępny będzie miot wiewiórek czerwonych a jak tak to kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałbym zapytać czy będzie dostępny miot wiewiórek czerwonych,a jeśli to kiedy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie mamy w hodowli dwie samiczki i samczyka (Tamiasciurus hudsonicus). Zwierzaki są dorosłe, gotowe do rozrodu, więc prawdopodobnie pojawią się jakieś maluchy. Jednak ciężko mi podać dokładną datę.
   Proszę do mnie napisać maila na adres drzewiorki@interia.pl
   Jeśli wiewiórki przyjdą na świat to Pana poinformuję :)

   Usuń
 5. Witam, chciałabym zapytać do jakiego chodzi Pani weterynarza z jeżykami, lub jakiego Pani poleca. Najlepiej Jasło, okolice. Otóż jeżyk zaczął się często drapać, psikać, ostatnio zauważyłam też kolce w terarium. Podejrzewam iż mogą to być roztocza, chciałabym jak najprędzej skonsultować z weterynarzem, żeby jeżyk się nie męczył. Liczę na Pani pomoc:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail, formularz kontaktowy. Oczywiście pomogę :)

   Usuń

TWÓJ KOMENTARZ ZOSTANIE OPUBLIKOWANY PO AKCEPTACJI MODERATORA.
Proszę o staranne i poprawne pisanie. Komentarze pisane niedbale, nieczytelne, z rażącymi błędami nie będą publikowane.