czwartek, 1 grudnia 2016

Prelekcje w szkole :)

Dziś miałam przyjemność prowadzić prelekcję w Szkole Podstawowej Nr 2 w Osobnicy. 

Zajęcia odbyły się w trzech grupach wiekowych. Dzieci z klas 0-1 oraz 2-3 grzecznie wysłuchały bajki o jeżach i dowiedziały się z niej o zagrożeniach, zwyczajach i życiu jeży europejskich.
Dzieci bardzo dużo zapamiętały i chętnie zadawały pytania.
Starszym dzieciom, z klas 4-6, również przekazałam najważniejsze informacje o jeżach europejskich i odpowiedziałam na zadane pytania.

Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, zapoznały się z ciekawostkami i podstawowymi informacjami o jeżach pigmejskich i tenrekach mniejszych. 
Najważniejszą atrakcją była oczywiście możliwość obejrzenia z bliska jeży pigmejskich: Blanki i Bajki, oraz tenreków mniejszych: Eleonory i Estery.

Gwiazdą prelekcji niewątpliwie była Blanka, która uwielbia być w centrum uwagi i nie boi się obcych osób. Została wygłaskana i wyglądała na bardzo zadowoloną :) Debiutująca w tej roli Bajka, nieśmiało i ostrożnie spoglądała na dzieci. Wolała siedzieć grzecznie na moich kolanach. Eleonora i Estera też zaprezentowały się z najlepszej strony!

Dziękuję serdecznie za zaproszenie, niesamowicie przyjazną atmosferę, pamiątkowe podziękowania i upominek. Było na prawdę bardzo miło :) 

                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TWÓJ KOMENTARZ ZOSTANIE OPUBLIKOWANY PO AKCEPTACJI MODERATORA.
Proszę o staranne i poprawne pisanie. Komentarze pisane niedbale, nieczytelne, z rażącymi błędami nie będą publikowane.